Products

Products

Piťo

     Toto je Piťko, na fotke mal asi tri roky a žiaľ už je pár rokov po smrti. Chovali sme ho takmer 6 rokov a bolo to veľmi krásne obdobie. Pamätám si na deň, ako som sa rozhodla, že túžim chovať morčiatko. Mala som asi 12 rokov. S bratom a mamkou sme boli na návšteve u jej kolegyni, ktorá mala dve morčatá, samca a samičku a tie mali dve rozkošné mláďatká. Zrazu sa jedno z nich - taká malá ryšavo-biela chlpatá guľôčka, odvážne priblížila k nám a my s bratom sme neodolali a prosíkali rodičov a babku, s ktorou bývame, aby nám dovolila toto zvieratko chovať. To bolo radosti, keď ho mamka priniesla domov. Akonáhle ho zobrala na ruky, hneď si asi od stresu z nového prostredia na jej dlaň cvrkol :-) Bolo to veľmi temperamentné morča. Naučila som ho na privolanie prísť a z podlahy vyliezť po mojej ruke ako po mostíku až ku krku.
     Piťko mal rád veľa vecí. Obľúbený pohyb - skok do výšky. Pravidelne vyskakoval z klietky a skackal sa po schodoch. Miloval hladkanie, maznanie a jeho obľúbenou pochúťkou bola mäta z našej záhrady. Keď ju zacítil, bol akoby utrhnutý z reťaze a pískal odušu. Neznášal hluk, uhorky a strihanie pazúrikov. Rád sa prechádzal po záhrade na dvore a obhrýzal všeličo možné. Jedného horúceho letného dňa urobil smiešnu vec - v babkinom obdĺžnikovom kvetináči od priesad bola navlhčená hlina - také bahno. On z ničoho nič do neho vliezol a ľahol si doň bruškom nahor. Takto sa schladil a hodnú chvíľu oddychoval. Keď sme ho zbadali takého zafúľaného, spustili sme záchvat smiechu. Ďalšou obľúbenou činnosťou boli jeho "nečakané prepady vrecák". Ak mal niekto vrecko na tričku, či košeli, pri maznaní rád nečakane do nich dával hlavičku a keď v tom vrecku niečo bolo (napr. papierová vreckovka), neváhal to ohlodať. A tú hlavičku tam držal dosť dlho :) Vtipných príhod bolo neúrekom.
     Piťkovi sme neskôr kúpili aj nevestu - Piťku a spolu splodili mnoho mláďatiek, ktorými sme obdarovávali priateľov. S mojimi morskými prasiatkami som prežila veľa zábavných a úsmevných chvíľ a keď odišli do morčacieho neba, bolo mi za nimi veľmi smutno. K chovu morčiat by som sa rada vrátila, ale teraz by som im nemohla venovať toľko času. Raz to isto znovu príde:-)
Miška

Poslané: 12. 8. 2009


Valid XHTML1.1 & CSS
Slovenský portál o morčatách © 2005 - 2010 | Katarína Rašmanová
Powered by Etomite & Aura | design by salik 2005 | webhosting by websupport.sk
Biolampa lieči choroby | Lacný web design
Etomite »

« Etomite Parse Error »

Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« Execution of a query to the database failed »
      SQL: INSERT INTO `morcatask_morcata_sk`.etomite_log_user_agents(id, data) VALUES('2270387926', 'http://commoncrawl.org/faq/')
      [Copy SQL to ClipBoard]
 
Parser timing
  MySQL: 0.2237 s s(4 Requests)
  PHP: 0.0144 s s 
  Total: 0.2381 s s